Debusolați și apatici! FC Brașov a pierdut amicalul cu Sepsi OSK 2!
FC Brașov a pierdut amicalul disputat astăzi, pe stadionul Tineretului, cu Sepsi OSK II (Liga 3), scor 1-3 (0-2), după o prestație jalnică a elevilor lui Dan Alexa. Cei de la Sepsi au reușit să deschidă scorul în debutul jocului, atunci când Mitu a profitat de o gafă a lui Sorsa și l-a învins pe Micu (6). Imediat, Blănaru a ratat singur cu Rajmund Niczuly. Pe finalul reprizei, Sorsa și Izata, respectiv Vlad Toma au ratat ocazii la cele două porți.