Prof. dr. Vlad Ciurea a explicat de ce apare senzația de oboseală atunci când este foarte cald afară dar și ce trebuie să facem în această situație. „Apare deshidratarea, pentru că am scos apa din noi și atunci tot organismul funcționează în apă. Nemaiavând apă, nu mai putem funcționa. Și atunci… » Mai multe detalii