Valul de căldură se va intensifica luni, în toată țara, inclusiv în județul Bistrița-Năsăud Astfel, temperatura va fi în creştere, atingând cele mai ridicate valori ale acestei veri, informează MeteoBN.
Conform sursei citate, se vor atinge maxime diurne cuprinse între 30°C în zonele submontane şi 34/35°C în zonele de podiş din vestul județului.
„Aici, disconfortul termic va deveni ridicat,