Doi lei au scăpat în aceaastă dimineață din cușca lor de la Grădina Zoologică din Rădăuți. Locuitorii orașului au fost anunțați de autorități prin mesaje Ro-Alert să evite zona. După aprope o oră și jumătate, animalele au fost tranchilizate și reintroduse în țarcul lor. Citește și: Mesaj Ro-Alert… » Mai multe detalii