CSM București a pierdut dramatic, meciul disputat astăzi, în Sala Polivalentă din Capitală, contând pentru manșa tur a sferturilor Ligii Campionilor, cu Esbjerg, scor 25 – 26. Finalul a fost dramatic. La scorul de 25-25, tigroaicele au forțat victoria, dar danezele au înscris golul decisiv la ultimul atac, în ultima secundă,
! Calificarea se va juca în returul din Danemarca.