Comunitatea din orașul Sângeorz-Băi, județul Bistrița-Năsăud, este șocată după o crimă tulburătoare într-o familie din zonă. Un bărbat de 32 de ani și-a omorât fratele geamnă după ce amândoi s-au luat la bătaie. Conform IPJ BN, cei doi frați au consumat alcool și în momentul în care cearta a escaladat, s-au agresat reciproc. În cele din urmă, din cauza loviturilor,