Dumitru Dragomir, fostul șef al LPF, a dezvăluit că Victor Ponta şi Traian Băsescu au distrus fotbalul românesc. „Băsescu m-a păcălit şi pe mine. Ne-a păcălit pe toţi. El a distrus fotbalul românesc. Băsescu şi Ponta, cei doi. Gică Popescu putea fi băgat la puşcărie cu o seară înainte de alegeri? Putea vreodată Ponta să mă dea singur afară? Nu i-a convenit ascensiunea lui Gigi Becali, din toate punctele de vedere, lui Băsescu. Devenise periculos. L-au băgat pe Copos la puşcărie pentru un rahat. Au făcut asta ca să pună mâna pe banii Federaţiei şi pe banii Ligii din drepturile tv.