Programul „Sănătate pentru sate” continuă și în acest an în Arhiepiscopia Sibiului. Cu sprijinul Asociaţiei Filantropia Ortodoxă Sibiu peste 100 de copii din satul Cașolț, județul Sibiu, au beneficiat de consult stomatologic gratuit şi de profilaxie dentară, oferite de medicul dentist Natalia Giuşcă. Activitatea a fost realizată cu sprijinul Serviciului Ambulanţier şi al Cabinetului Stomatologic din cadrul Asociaţiei Filantropia Ortodoxă Sibiu.
„Reprezentanții Arhiepiscopiei Sibiului au mers la Școala Gimnazială din Cașolț, pentru a oferi cu ajutorul medicului Natalia Giuşcă, consult stomatologic elevilor de aici și pentru a le vorbi copiilor despre importanța igienei orale.