În aceste zile s-a semnat contractual de finanțare pentru achiziția pe fonduri europene a 83.443 pubele albastre pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton! Consiliul Județean Bistrița-Năsăud împreună cu ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud au lucrat împreună pentru accesarea acestui proiect prin care se urmărește îmbunătățirea infrastructurii de colectare a deșeurilor la nivelul județului nostru.
Beneficiile colectării selective a deșeurilor sunt semnificative:
– Reducem poluarea mediului înconjurător prin reciclarea deșeurilor;