Consiliul Județean Brașov a pus cruce astăzi singurei unități medico-sociale din județ. Această unitate a fost desființată recent prin hotărâre de guvern, iar dreptul său de administrare asupra clădirilor și terenului din Sânpetru a fost revocat astăzi prin vot, fiind încredințat Spitalului Clinic de Psihiatrie și Neurologie Brașov.
Singura intervenție pe acest subiect a aparținut consilierului județean USR-PLUS Marius-Mihail Stoianovici, care a atras atenția asupra următoarele aspecte:
„Domnule președinte, prin acest punct, noi consfințim astăzi desființarea singurei unități de servicii medico-sociale din județ.