Filarmonica de Stat Oradea sărbătorește Ziua Națională a României, împreună cu publicul fidel. Joi, 1 decembrie la ora 19 va avea loc în sala Enescu-Bartok, un concert dedicat muzicii românești, care îl va avea ca solist pe Horia Maxim la pian, iar orchestra va fi condusă de maestrul Radu Postăvaru. În program se regăsesc lucrări […] » Mai multe detalii