La Filarmonica de Stat Oradea se provomează în permanență, atât artiștii consacrați, cât și tinerii muzicieni care cuceresc treptat scene din ce în ce mai înalte la nivel artistic. Concertul „Armonii boeme” va avea loc joi, 18 mai, ora 19, la sala de concerte „Enescu-Bartók” și va aduce în fața publicului doi soliști, câștigători ai […] » Mai multe detalii