Corina Popescu a fost demisă, azi, de la conducerea Electrica SA, grup de furnizare și distribuție de energie la care cel mai mare acționar este statul român prin Ministerul Energiei . Compania a confirmat oficial informația la Bursa de Valori București (BVB).
Consiliul de Administrație al companiei a decis astăzi schimbarea Corinei Popescu, după numai trei ani din cei patru de mandat. A fost unanimitate pentru demitere, conform surselor Economedia. Drept urmare, Corina Popescu va primi o despăgubire de 400.000 de euro, pentru restul de mandat de executat.