Comisia Tehnică a Federaţiei Române de Fotbal s-a întrunit în această dimineață pentru a decide următorul selecţioner al echipei naţionale, post rămas vacant după plecarea lui Edi Iordănescu. Gică Hagi a fost ales ca prima variantă după ce fiecare membru cu drept de vot a dat o listă cu nominalizări. Regele a avut cele mai multe voturi. Anunțul a fost făcut de șeful Comisiei Tehnice, Mihai Stoichiță. „Opțiunea numărul unu este Gică Hagi! Sunt și alți antrenori, foști selecționeri, tineri și experimentați. Nu pot să vă dau numele acum,