Primăria Oradea le reamintește cetățenilor că, de la începutul acestei luni, în zona de case de pe raza municipiului s-au introdus fracții noi de deșeuri: deșeuri din plastic și metal, separat de cele din hârtie și carton, precum și colectarea sticlei. Introducerea colectării separate a acestor două fracții de deșeuri a venit firesc, având în […] » Mai multe detalii