Tânărul de 18 ani care a murit astăzi la Tarnița după ce s-a înecat locuia în Florești, județul Cluj, și venise cu părinții și cu sora lui în vârstă de 8 ani la lac. La un moment dat, pentru a se răcori Anghel Moldovan a intrat în apă, cu intenția de a traversa lacul, un traseu care nu ar fi trebuit… » Mai multe detalii