Trei studenți din Bistrița au obținut borse de merit Nosa, în valoare de 500 lei/ lună, acordate, în urma unui punctaj, de către Primăria Bistrița. Proiectul de hotărâre privind acordarea burselor celor trei studenți bistrițeni este supus votului în cadrul ședinței de Consiliul Local din 27 octombrie. Este vorba de Guzu Cristiana, Măgheruşan Anda – Raluca şi Sima Mario – Robert.