Un adolescent de 18 ani din Donețk trebuie să-și crească cei patru frați mai mici, după ce mama lor a murit ucisă de obuz.
„Cea mai mare dorință a mea este ca războiul să se încheie”, spune tânărul. Cei cinci frați orfani sunt acum în relativă siguranță, în regiunea Liov, aproape de granița poloneză, scrie Digi24.
Viaceslav: Mama tocmai a fost ucisă. A murit în brațele mele. Am încercat să o salvez…
În acea zi, Viaceslav și mama lui se întorceau acasă,