Cetate Râșnov a pierdut primul amical al verii
In primul amical al verii, Cetate Râșnov a cedat cu 5-2 (1-1), jocul disputat în deplasare cu Sepsi OSK 2. După o primă repriză încheiată la egalitate, 1-1, râșnovenii au condus cu 2-1, după care covăsnenii au revenit și s-au impus cu 5-2! Golurile echipei antrenate de Petre Lucian au fost marcate de Lupan și Ciopo, ultimul din penalty.
Sepsi OSK 2 – Cetate Râșnov 5-2 (1-1)
Au marcat: Câmpeanu, Stanislav -2, Bănță,