Ziua Drapelului Național a fost marcată miercuri, 26 iunie, printr-un ceremonial militar, organizat de autoritățile locale, în fața Primăriei Oradea. Evenimentul a debutat cu oficierea slujbei de sfințire a drapelului național la Biserica cu Lună, urmată de prezentarea onorului şi salutul drapelului de luptă în fața Primăriei. Primăria Oradea a fost reprezentată de primarul Florin […] » Mai multe detalii