Hibiscusul este folosit ca plantă medicinală pentru multiplele calități terapeutice ale florilor, mai ales sub formă de ceai.
Utilizarea sa în medicină datează încă din Egiptul antic, când se credea că această plantă reduce febra și tratează tulburările cardiace și nervoase. Utilizarea sa în tratarea acestor afecțiuni medicale, dar și a altora, persistă și astăzi, deși multe dintre afirmații rămân neconfirmate de cercetările științifice. Ceaiul de hibiscus are arome asemănătoare cu afinele și poate fi consumat fierbinte sau cu gheață.
Ceaiul de hibiscu,