Știm că uneori, o primă interacțiune cu angajatorul, indiferent că suntem pentru prima dată în căutarea unui loc de muncă sau pentru a 10-a oară, poate crea emoții de frică și griji. Cu siguranță ne-am pus întrebări de tipul “Oare voi face o primă impresie bună? Oare cum va fi interviul? Ce voi face dacă voi fi prea emoționat/ă?”. Dar știi că se poate și ALTFEL?
Cum ar fi ca un eveniment să-ți creeze oportunitatea de a întâlni angajatori într-un mod fără stres sau emoții?