O femeie și un bărbat au fost grav răniți, duminică seara, după ce au intrat cu mașina în pompa unei benzinării.
Accidentul a avut loc în Bistrița, pe Calea Moldovei, la benzinăria Ozana.
Conform unei informări a poliției, la volan se afla o femeie de 41 de ani care consumase alcool, având o alcoolemie de 0,66 mg/l alcool pur în aerul expirat.