CFR Cluj a câștigat meciul impotriva celor de la UTA, scor 2-1. Meciul a fost presărat cu erori ale arbitrului Lucian Rusandu, iar la final Laszlo Balint, antrenorul arădenilor a avut un discurs virulent la adresa arbitrajului.
„În 6 etape din 2023, în brigadă a fost de fiecare dată domnul Szabolcs Kovacs, de două ori ne-a arbitrat, de două ori a fost rezervă, de două ori la VAR. Vrem să fie o notă de echidistanță măcar la arbitrajul video. Cât se verifică la VAR,