Un copil din Bistrița care urma să împlinească, în curând, doi ani, a murit în mod tragic, în urma unui accident petrecut în casă. Acesta a fost strivit de un obiect de mobilier. Părinții au apucat să sune la 112 și copilul a fost transportat la spital, dar, din păcate, el nu a mai răspuns manevrelor de resuscitare.
„La UPU-SMURD din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița a fost adus ieri un minor în vârstă de 1 an și 11 luni în stare critică,