Sursa Foto – Digi24
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/09/certificat-covid.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/09/certificat-covid.jpg” title=”Bine de știut: Certificatul Covid a fost prelungit încă un an 12″/>
Parlamentul European a votat prelungirea valabilității certificatului COVID-19 cu încă un an, până în 30 iuinie 2023, scriu, vineri, reprezentanții Ro-Vaccinare.
Potrivit paginii oficiale de Facebook a Ro-Vaccinare, Parlamentul European a votat prelungirea valabilității certificatului Covid cu încă un an.
Europarlamentarii au hotărât menținerea certificatului digital COVID-19 încă 12 luni, până la 30 iunie 2023.
În plus, aceștia vor cere Comisiei Europene evaluarea necesității certificatului după o perioadă de 6 luni de la extensie, după decembrie 2022,