FOTO arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/05/bicicleta.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2019/05/bicicleta.jpg” title=”Biciclist lovit de o mașină în Cartierul Arhitecților – A fost dus la spital 6″/>Un biciclist în vârstă de 34 de ani a fost transportat la spital, miercuri dimineața, după ce a fost lovit de o mașină, condusă de o șoferiță de 61 de ani, în Cartierul Arhitecților.
Polițiștii Biroului Rutier Sibiu intervin miercuri dimineața la un accident rutier produs pe DJ 106C, Cartierul Arhitecților.
„Din primele cercetări efectuate rezultă că o conducătoare auto în vârstă de 61 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe un drum secundar, a pătruns în drumul județean fără să acorde prioritate și a acroșat un biciclist,