Polițiștii sibieni caută un bărbat în vârstă de 74 de ani care a dispărut. Acesta a plecat de la spital din Sibiu și n-a mai ajuns acasă în Iacobeni. Familia încearcă cu disperare să dea de el. „Este bolnav. Ajutați-ne să îl găsim”, a spus o nepoată a sibianului.
Gheorghe Ciuciurea a plecat la spital marți seară. Inițial, el a mers la Agnita, iar apoi a fost trimis la Spitalul Județean din Sibiu. „A fost la urgențe în Agnita, iar de acolo l-au trimis în Sibiu.