Un bărbat de 48 de ani din Bistrița a căzut de la înălțime și a avut nevoie de intervenția echipajului de prim ajutor. Acesta a căzut de o înălțime de aproximativ 2 metri, fiind transportat la spital. Accidentul a avut loc la Biserica Evanghelică, acolo unde se efectuează ultimele lucrări pentru ca monumentul să fie gata de resfințire la finalul săptămânii.