Baraj de promovare/menţinere în SuperLiga.
Dinamo a distrus-o pe FC Argeș în manșa tur a barajului de promovare-menținere în Superliga.
„Câinii” lui Ovidiu Burcă au făcut un meci fabulos și au obținut o victorie imensă în fața unei echipe penibile a piteștenilor, scor 6-1 (4-0)! Golurile victoriei lui Dinamo au fost marcate de Bena 15′, Larrucea 25′, Al. Pop 28′, Ghezali 40′ 62′, Iglesias 56′, iar pentru FC Argeș a înscris Zebic 55′. Meciul retur se joacă sâmbătă, 3 iunie, la Pitești, de la ora 21:00,