Din cel mai sudic oraș al țării, un cioban în vârstă de 63 de ani a parcurs pe jos 130 de km. Când a ajuns la București, s-a întâlnit cu jandarmii care l-au ajutat pe bătrân să ajungă acasă.„Băieți, încotro e Galațiul? Nu am bani de bilet și aș vrea să ajung acasă, la familia mea. De patru zile merg… » Mai multe detalii