l Amenda minimă – 2.000 de lei
Tot mai mulți brașoveni (aproximativ 130/zi în ultimele zile) au primit prin poștă amenzi pentru ”necompletarea” formularului digital de intrare în România. Asta deși mulți au făcut toate demersurile necesare pentru a respecta legea la intrarea în țară după un concediu în străinătate. Vaccinați, cu test PCR , cu formularul completat și cu amenda în poștă. Brașovenii care se întorc în țară trebuie să știe că acest formular, care în ultimele 3 săptămâni a generat confuzie și amenzi de minim 2.000 de lei de persoană,