Doi români au murit, iar alte trei persoane sunt grav rănite după ce microbuzul în care se aflau s-a răstrunat miercuri dimineață în Spania.
Accidentul extrem de grav s-a produs pe drumul A-8327 la 6.50, ora Spaniei, scrie observatornews.ro
În autobuz se aflau 18 persoane, angajate în agricultură şi se îndreptau spre un câmp din Antequera. Din motive necunoscute încă, vehiculul s-a răsturnat. La faţa locului au ajuns mai multe echipaje de salvare, printre care şi un elicopter.
Doi români au murit,