Prima zi din luna mai vine la Sibiu cu autobuze noi. Cele 40 de autobuze ecologice intră pe traseu de duminică. Acestea vor circula pe traseele 1, 2, 10, 11 și 14.
“Acest proiect continuă modernizarea transportului public din Sibiu, pe care Primăria Sibiu și societatea Tursib s-au concentrat în ultimii ani. Proiectele realizate, în valoare de 163,15 milioane de lei, au avut ca rezultat în primul rând modernizarea parcului auto: 110 autobuze noi au fost cumpărate în ultimii 3 ani, iar până la finalul acestui an sunt așteptate alte 9 autobuze electrice pentru care contractul a fost semnat în anul 2021.