Elevii claselor a IV-a înscrişi în anul şcolar 2021-2022 la una din unităţile de învăţământ preuniversitar de stat din municipiul Bistriţa au posibilitatea, până în 6 mai 2022, să se înscrie în programul „Şcoala de înot”, care va debuta începând cu data de 16 mai a acestui an.
Aprobat prin Hotărârea Consiliului Local nr. 150/28.10.2021, Programul „Şcoala de înot” destinat elevilor din ciclul primar vine să întregească strategia de promovare a sportului în rândul elevilor completând,