Doi asistenți medicali angajați la centrul de vaccinare împotriva COVID-19 din cadrul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) Bistrița, instituție aflată în subordinea primăriei municipiului, au fost reținuți pentru 24 de ore sub acuzația că ar fi primit mită pentru a vaccina fictiv anumite… » Mai multe detalii