Agenția pentru Protecția Mediului Brașov a organizat o acțiune de ecologizare în data de 27.04.2022, la Pietrele lui Solomon, Brașov. Angajații APM au colectat peste 100 de kilograme de mizerie lăsate de brașoveni și turiști în zona respectivă.
Este a doua acțiune de igienizare la care au participat angajații Agenției pentru Protecția Mediului Brașov derulată sub deviza ”Vrem o țară fără deșeuri abandonate”, prima fiind împreună cu alte instituții publice, a elevilor Național Dr.Ioan Meșotă din Brașov și voluntari, pe Tâmpa și Dealul Melcilor.