Medicul fotomodel, fostul secretar de stat din Ministerul Sănătăţii, Andrei Baciu a fost numit preşedinte al Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate. Decizia premierului Marcel Ciolacu a fost publicată, joi, în Monitorul Oficial.
Premierul Marcel Ciolacu a decis eliberarea din funcţia de secretar de stat la Ministerul Sănătăţii a lui Andrei Baciu şi numirea lui ca preşedinte al Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate.
Ambele decizii au apărut, joi, în Monitorul Oficial. ”Articol unic. — (1) Începând cu data intrării în vigoare a prezentei decizii,