O întâlnire de lucru a avut loc azi pe tema construirii centurii ocolitoare a municipiului Bistrița.
„Reprezentanților unităților administrativ-teritoriale de pe traseul viitorului drum de mare viteză Baia Mare – Bistrița, lotul 2 Dej – Bistrița, din Autostrada Nordului, le-au fost, azi, prezentate variantele de lucru ale proiectanților conform studiului de fezabilitate început în 27 martie anul curent.