E.S. domnul Søren Jensen, Ambasador Extraordinar și Plenipotențiar al Regatului Danemarcei în România a avuit astăzi o întrevedere cu primarul Allen Coliban, cu scopul de a găsi căi comune de colaborare. Printre subiectele de discuție au fost soluțiile de eficientizare a sistemului energetic – în condițiile în care ambii oficiali vor participa mâine la conferința „Zilele încălzirii centralizate la Brașov“, digitalizarea sectorului public, aducerea de investitori strategici pe platforma recent achiziționată de municipalitate pe platforma fostului CET, turismul, mobilitatea verde sau invitația de a participa la Forumul Orașelor Verzi – ediția a doua.