Secretarul de Stat în Ministerul Mediului, Alin Seserman, a făcut câteva remarci acide, pe pagina sa de facebook, la adresa PSD. Marcel Ciolacu este „din ce în ce mai orbraznic“, iar ministrul Daea trăiește în „evul mediu timpuriu“, este de părere Alin Seserman.
„Marcel Ciolacu e din ce în ce mai obraznic în declarații și toată retorica lui e preluată imediat de micimea psdistă locală.