Astăzi s-au disputat meciurile manșei tur a semifinalelor fazei județene a Cupei României. Olimpic Zărnești a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat pe teren propriu cu Aripile Brașov. Zărneștenii au condus cu 2-0 cu golurile marcate de Vlad Berloiu (14) și Marius Nicodim (68), dar oaspeții au revenit si eu egalat grație dublei lui Mihai Badea (64, 89). În cealaltă semifinală, ACSM Codlea a câștigat cu 2-1 meciul disputat în deplasare cu Ciucaș Tărlungeni cu dubla lui Georgian Pencea (37,78). Pentru gazde a înscris Rareș Coltofeanu în minutul 68.