Un absolvent al clasei a VIII-a la Școala Gimnazială ,, Avram Iancu” din Alba Iulia, este singurul elev din județul Alba care va fi admis la liceu fără să susțină probele evaluării naționale.Elevul din Alba a fost primul și singurul din județ care a reușit să obțină punctajul maxim la Olimpiada Națională… » Mai multe detalii