Trei persoana au ajuns la spital cu traumatisme grave, în urma impactului dintre două autoturisme. Accidentul a avut loc azi noapte la ieșirea din Sângeorz-Băi spre Ilva Mică.
„Echipajele au găsit la fața locului trei victime, două prezentau fracturi la membrele inferioare, iar a treia prezenta un traumatism de șold și lombar.Toate cele trei victime vor fi evacuate spre UPU Bistrita pentru îngrijiri medicale suplimentare“,