Un șofer a fost rănit grav, marți, 10 ianuarie, în jurul orei 14.00, după ce a lovit un cap de pod pe Drumul Național 15A, în localitatea Dipșa, din Bistrița-Năsăud.Un autoturism condus de un bărbat de 66 de ani din Sânsimion, județul Harghita, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu… » Mai multe detalii