foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/07/smurd-copil.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/07/smurd-copil.jpg” title=”Accident cu trei mașini la ieșire din Mediaș spre Brateiu – O șoferiță dusă la spital 9″/>
Polițiștii Biroului Rutier Mediaș au intervenit luni la un accident rutier produs pe DN14, la ieșirea din Mediaș spre Brateiu, în care au fost implicate trei autoturisme. O șoferiță de 31 de ani a fost transportată la spital.
Din primele cercetări efectuate a rezultat că șoferul unui autoturism, în vârstă de 57 de ani, din Alba, care circula pe DN14 dinspre Sighișoara spre Mediaș, ar fi intrat în coliziune cu două autoturisme conduse din sens opus de către o femeie în vârsta de 31 de ani,