Un accident rutier a avut loc sâmbătă seara în localitatea Maieru din Bistrița-Năsăud. La fața loculi au intervenit trei ambulante ( terapia intensivă mobilă SMURD, prim ajutor SMURD și un echipaj aparținând Serviciului de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud) și un echipaj de pompieri cu autospecială de descarcerare.
Salvatorii au găsit cinci victime, printre care și un minori. Toți au ajuns la spital.