O tânără studentă din Bistrița-Năsăud, aflată deja în anul 3 de facultate, a renunțat la studii ca să își sprijine frații mai mici, îndurerați după pierderea mamei lor care a murit recent într-un accident rutier. Este vorba de Florina Ignat, fiica Mariei Ignat, o femeie de 49 de ani care a murit în luna ianuarie a acestui an, în urma unui accident petrecut la Anieș.