Un important inginer în domeniul monumentelor istorice s-a stins din viață la vârsta de 80 de ani. Acesta a a avut o contribuție deosebită la restaurarea unor proiecte deosebit de importante pentru Bistrița, precum reabilitarea Bisericii Evanghelice și a Centrului Cultural Municipal. Acesta era profesor emerit al Facultății de Arhitectură și Urbanism a Universității Tehnice din Cluj-Napoca.
„Cu profundă mâhnire,