Un bărbat de 55 de ani a murit, ieri, după ce s-a electrocutat în timp ce se afla la pescuit la balta Proieni din Brezoi, au informat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenta (ISU) Vâlcea. „Paramedicii din cadrul ISU Vâlcea au fost solicitaţi astăzi, pentru salvarea unui bărbat de 55 de ani care s-a electrocutat, în timp ce se afla la pescuit. Incidentul s-a petrecut pe marginea bălţii Proieni din localitatea Brezoi, persoana electrocutată aruncând cu lanseta în zona firelor de înaltă tensiune care tranzitează zona”,